Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye, Microsoft Ankara Teknoloji Zirvesi'nde

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Microsoft Ankara Teknoloji Zirvesi 07 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Esri Türkiye ekibi de toplantıya, Altın Sponsor olarak katıldı.

09/03/2018

Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı Teknoloji Zirvesi, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Zirve, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, KVKK Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen’in yanı sıra kamudan ve özel sektörden binlerce kişiyi ağırladı.

5 salonda, 27’ye yakın oturum gerçekleştirildi. Bu oturumlarda Siber Güvenlikten, Akıllı Bulut Çözümlerine, Kamuda ki   Dijital Dönüşümden ve Yazılım Teknolojilerinden bahsedildi. Zirvede, Esri Türkiye Sektör Yöneticisi Alper Usta da “Konumun İş Hayatındaki Değeri” ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında; Esri Teknolojilerini anlatan Usta, ArcGIS ürün ailesi ve çözümleri hakkında da bilgi verdi. Bunun yanı sıra Microsoft ile yapılan iş ortaklıklarından bahseden Usta; Azure, Sharepoint, Power BI ve office uygulamalarına entegre olan uygulamalarımızdan bahsetti. Bunun yanı sıra Usta, saha operasyonları ve Maps for Office ürünleri üzerinde durdu.

Zirvedeki standında kamu ve özel sektörden çok sayıda GIS ve teknoloji meraklılarını ağırlayan Esri Türkiye ekibi, ilgiden oldukça memnundu. Tüm gün süren etkinlikte, katılımcılara, Esri ürün ailesi’nin çözüm sunduğu tüm operasyonlarla ilgili bilgi verildi.