Haberler ve Duyurular

Esri Türkiye Kullanıcı Konferansı’nın 20.si Geniş Katılıma Sahne Oldu!

11/10/2017

Türkiye’nin en önemli Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) etkinliklerinden biri olan Esri Türkiye Kullanıcı Konferansı, 4 – 5 Ekim 2017 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus Convention & Exhibition Center’da düzenlendi. Başta CBS sektörü olmak üzere birçok farklı sektörden katılım sağlanan etkinlik bu sene 20. kez düzenlendi.

2 gün süren konferansın ilk gününde Esri Türkiye CEO’su Barış Uz’un değişen ve gelişen Esri Türkiye ve Esri teknolojisi üzerine yaptığı açılış konuşmasının ardından, Esri’nin önemli yöneticilerinden Esri Stratejik İş Ortakları Direktörü Dean Angelides tarafından Esri Vizyonu ve The Science of Where markasının nasıl hayatımıza yansıdığı ile ilgili bir sunum yapıldı. Stratejik İnovasyon Danışmanı Ertuğrul Sezik ve Anadolu Üniversitesi Mimarlık Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk’un sunumları ile ilgi çekici bir başlangıç yapıldı.

 

 

Günümüzde büyük önem taşıyan “Akıllı Şehirler” üzerine Esri WAMEA İş Geliştirme Yöneticisi Richard Budden ve Esri WAMEA İleri Düzey Analizler Danışmanı Dr. Adel Bolbol Fernandez’in Dubai örneğinden yola çıkarak yapmış olduğu sunum oldukça dikkat çekiciydi.

İlk gün sunumlarının ardından açılışı yapılan fuaye alanında Platin Sponsor olarak katkı veren Layermark’a ek olarak, çeşitli sponsorluk ve destek veren firmalar olarak İşlem GIS, Universal, EMİ Grup, Geotech gibi birçok Esri iş ortağının, Esri StartUp Program üyesi olan Evreka Yazılım ve Mekansal Yazılım’ın stantları ve bunun yanı sıra Samsung, Panasonic, Copytech-HP, Bitnet firmalarının stantları katılımcılar ile buluşturuldu. Katılımcılar fuaye alanında yer alan Esri Türkiye alanını ziyaret ederek satış, teknik destek, eğitim, profesyonel hizmetler ve insan kaynakları ile ilgili merak ettiklerini Esri Türkiye uzmanlarına sorarak bilgi alma imkânı buldular.

 

 

Konferansta ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi, EnerjiSA, Ulaştırma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Eczacıbaşı Esan, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden öğretim üyeleri projelerini anlatarak kullanıcı deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı. Esri İş Ortakları ve sponsorlar ise kendi çözümlerini anlattıkları sunumları ile yeni teknolojiler konusunda katılımcıları bilgilendirdiler.

2016 yılında, dünya genelinde 80’in üzerinde ülke temsilciliği arasında ülkemize ödül getiren ve Esri teknoloji üzerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye’nin hatta dünyanın ilk adrese dayalı nüfus kayıt sistemi projesi olan Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) projesi de başarı hikayesi olarak katılımcılar ile paylaşıldı.

Esri Türkiye uzmanları tarafından gerçekleştirilen sunumlar ile katılımcılara Esri teknolojisi yenilikleri aktarıldı ve özellikle önde gelen Esri ürünlerinin canlı olarak uygulamalarının yapıldığı sunumlar oldukça ilgi çekerek birçok katılımcının yoğun ilgisini çekti ve ayakta izlendi.  Demo alanında ArcGIS Pro, Drone2Map, Esri CityEngine, Insights for ArcGIS, GeoEvent, GeoAnalytics, ArcGIS for Phyton, Web AppBuilder for ArcGIS uygulamalı olarak anlatıldı.

 

 

Konferansın ilgi çekici anlarından biri ise yapımcı Varol Yaşaroğlu’nın ziyaretiydi. 2017 yılında animasyon dalında Oscar alan Zootopia filminde Esri City Engine ürünü kullanılarak oluşturulan hayali şehir, yapımcının ilgisini çekti. Özellikle son yıllarda dünyaca ünlü filmlerde hayali şehirleri hızlıca oluşturmakta kullanılan bu ürün ile ilgili bilgi almak üzere etkinliği ziyaret etti.

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.

Detaylar