Haberler ve Duyurular

Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi Adana'17

TMMOB’nin düzenlediği, Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi, 15-18 Kasım tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Balcalı kampüsünde gerçekleşti.

28/11/2017

Esri Türkiye, konunun önemine istinaden, geniş bir ekiple temsil edildi. Ankara Satış Müdürü Engin Üçöz, İstanbul Satış Müdürü Serhat Özeren, Partner ve Kanal Müdürü Tunç Şirinyıldız, Yerel Yönetimler Satış Müdürü Utku Önsel ve Sektör Yöneticisi Özkan Aksoy’un hazır bulundukları Esri Türkiye standında, katılımcılarla bir araya gelinerek, Esri Ürünleri, çözüm önerileri ve yenilikleri anlatılarak, istek ve önerileri görüşüldü.

CBS ve ilgili alanlarda çalışmalar yapan bilim insanları, kamu kurumları, yerel yönetimler, özel sektör çalışanları ve çok sayıda öğrenciyle doğrudan temas edilen etkinlikte, aynı zamanda su, kanalizasyon ve belediyecilik alanlarında Esri ürünlerinin etkili kullanım alanları üst düzey katılımcılarla paylaşıldı. Özellikle MAKS (Mekânsal Adres Kayıt Sistemi) projesine ve ArcGIS’in belediyecilikte yeni bir yaklaşım getiren ürünü ArcGIS Hub’a ilgi gösteren belediyeler, alt yapı çalışmalarında daha az zaman harcanarak, maliyet düşüren ve çabuk kazanım sağlayan çözümler üzerinde görüştüler. Belediyeler, organize sanayi bölgelerini bir araya getirerek ArcGIS eğitimleriyle sertifika alınmasına yönelik çalışmalar yaparak, bu konuda bilinçli kullanıcılar yetiştirilmesi konusunda çalışmalar yapılmasını talep ettiler. Akademisyenler de benzer şekilde ArcGIS eğitimine yönelik çalışmalar yapılmasının ve geleceğin CBS uzmanlarının sertifikalı sisteme dahil edilerek okullarından daha donanımlı mezun olmalarının, sektörü geliştiren bir adım olacağından bahsettiler.

Son yıllarda giderek artan iş ortaklığı taleplerine, bu etkinlik sırasında yenileri eklendi. Sektörel alanda avantajlardan yararlanmak isteyen kurumlar, iş ortaklığı görüşmeleri yaparak, Esri vizyonu ve fırsatları hakkında bilgiler aldı ve dünyanın en önde gelen CBS platformu sağlayıcısı olan Esri’nin iş ortakları ekosistemine katılmak için ilk adımları attı.

Geleceğin coğrafi bilgi sistemlerini kuracak, sürdürecek ve yaşatacak olan CBS öğrencilerinin yoğun ilgisi, özellikle ArcGIS eğitimlerine ve kurumumuzda staj imkanlarına yönelik oldu. Kendilerine 2018’de uygulamaya koymayı planladığımız yeni kariyer gelişim programlarını takip etmelerini önerdik.

4 gün süren ve Esri kullanıcıları için son derece verimli geçen etkinlikte, Esri Ekibi olarak tüm soruları cevaplayarak, görüş ve öneriler not edildi, yeni iş birliktelikleri için ciddi adımlar atıldı.

Etkinlikten bazı kareleri paylaşıyoruz.

KVKK gereğince kişisel verilerinizin korunmasına önem gösteriyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") Uyarınca Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni'ni okuyun.